środa, 5 lipca 2017

Pozdrowienia z Niedzicy

Kochani,

kilka dni temu miałam przyjemność biwakować w pienińskiej, malowniczej wsi Frydman. Wraz z mężem spędziliśmy tam bardzo miło czas na jednym z pól kempingowych. Pogoda może i nie była zbytnio słoneczna, ale przynajmniej nie lało. Tamtejsza okolica bardzo mi się podobała; góry, pola, łąki, Jezioro Czorsztyńskie oraz rzeka Białka.


Niedaleko wsi Frydman znajdują si e Zamek Czorsztyński oraz Zamek w Niedzicy. My zwiedziliśmy ten drugi :). Zamek w Niedzicy jest średniowieczna budowlą i był początkowo własnością rodu Jana i Rykolfa Berzeviczych. Zamek nie jest duży, jednak urokliwy, m. in. ze względu na położenie tuż przy Jeziorze Czorsztyńskim.


Oto kilka zdjęć z Niedzicy :


Serdecznie pozdrawiam :)

6 komentarzy:

 1. Pieniny to piękny zakątek naszego kraju :)
  Byłam w Zamku z Niedzicy - zachwycający i jaką ma historię , prawda ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, historię ma ciekawą. Zwłaszcza, że w tamtejszych lochach przetrzymywano niegdyś słynnego Janosika :). I kręcono tam fragmenty serialu "Janosik" :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, poznaje! Byłam tam kilka lat temu z rodzinką :D Też lubię góry, ale wyjątkowo tym razem wypadło na polskie morze ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wycieczka i piękne widoki :))).
  Dziękuję za udział w moim candy i życzę powodzenia w losowaniu :))).

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekne, urokliwe miejsce :)
  Ja tam byłam jakieś 10-12 ( już nawet nie pamiętam) lat temu jak jeszcze na obozy taneczne jezdziłam i niestety zdjęcia nie zostały wywołane... ;(

  OdpowiedzUsuń